TOTAL Česká republika
motorsport-tema3.jpg motorsport-mobile-3.jpg

Team Peugeot Total
Vítězem Dakaru 2017

  • Články
  • Dunovský v sezoně 2017 opět pod křídly lva

Dunovský Peugeot Rallye Team


0dun__3_.jpg

Jméno Václav Dunovský bude v Mistrovství České republiky v rally i v roce 2017 opět spojeno se značkou Peugeot v České republice.

Mistrovská posádka třídy 6 sezony 2016 Václav Dunovský – Petr Glössl se divákům v České republice znovu představí s Peugeotem 208 R2 a opět se chystá poprat o příčky nejvyšší ve třídě, i mezi dvoukolkami. Naštěstí se tedy nepotvrdily chmurné vize Václava Dunovského, který na konci loňské, a nutno podotknout že úspěšné sezony, zvažoval ukončení svojí kariéry soutěžního jezdce. Každá situace má ale nakonec své východisko, a to se podařilo najít i Václavu Dunovskému, a díky spolupráci se značkou Peugeot v ČR tak budeme moci dvojici Dunovský – Glössl vídat na většině podniků Mistrovství České republiky v rally i v roce 2017.

V letošní sezoně se rozšířil počet soutěží v tomto šampionátu o jednu, z šesti na sedm, a podle předsezónních předpovědí to vypadá, že vzroste konkurence nejen ve třídě 6, ale také mezi jezdci, kteří používají soutěžní Peugeot 208 R2. Tento aktuálně nejčastěji využívaný soutěžní speciál ve třídě do 1600 ccm láká stále více závodníků, a ti budou moci v tomto roce závodit také v rámci značkového poháru Peugeot Total Rally Cup 2017. Nový pohár láká i posádku Václav Dunovský – Petr Glössl a dvojice s podporou Peugeotu se do souboje o body do hodnocení šampionátu MČR v rally vydá poprvé koncem března při Valašské Rally, před kterou bude mít šanci se rozehřát na testovací RZ Žiželice, kde se také představí s Peugeotem 208 R2.

Václav Dunovský, jezdec Dunovský Peugeot Rallye Teamu

„Jsem moc rád, že mohu potvrdit pokračování spolupráce s Peugeotem, a chtěl bych za to osobně poděkovat Marco Venturinim, řediteli značky Peugeot v ČR, který pro to udělal opravdu hodně. Chci se mu za to odvděčit znovu co nejlepší reprezentací značky, která dlouhodobě dělá mnoho pro motoristický sport. Věřím, že budeme co nejlépe reprezentovat nejen na trati, ale náš Peugeot 208 R2 by se měl objevit i při několika akcích určených pro zákazníky jako například Peugeot Emotion Day.

Sezóna byla pro nás, i přes smolný závěr v Příbrami úspěšná, ale hodně náročná a celkově stála hodně sil. Logicky jsme si museli položit otázku, jakým směrem se vydat dále. Zvažoval jsem všechny možnosti od ukončení závodění až po pokračování třeba v jiném šampionátu nebo v zahraničí. Během průběžných velice profesionálních a vstřícných jednání s Peugeotem jsme ale nalezli řešení, které dává smysl. Potěšil mě jejich zájem o pokračování naší spolupráce.

Příjemný byl osobní a pozitivní přístup. Dohodli jsme se tedy na prodloužení společného projektu, jehož hlavním cílem a zaměřením je závodění v novém poháru Peugeot, který se v této sezoně rozjede. Je to jedna z mála šancí v rally závodit o prize money, a to nebývá moc zvykem. Vlastně celou dosavadní kariéru jsem závodil s automobily, které vždy byly mimo jakýkoliv pohár, tak se teď těším, že si to konečně vyzkouším. Značka Peugeot v ČR bude letos znovu naším hlavním partnerem, a znovu se tak postavíme na start s Peugeotem 208 R2.

Jsme s Petrem Glösslem rozhodnutí, že těm mladým dravcům mezi soupeři nedáme nic zadarmo. Znovu chceme být mezi nejrychlejšími dvoukolkami a bojovat o špici ve třídě. Budeme startovat na všech soutěžích, kde se jede Peugeot Total Rally Cup 2017. Soutěží je letos víc a upřímně moc nechápu, proč se za stávající situace šampionát rozšiřuje. Myslím, že 6 soutěží bylo, vzhledem ke složení našeho startovního pole, přesně tak akorát. Na náš první letošní start na Valašce se už ale moc těšíme. Týden před Valaškou konečně vyměníme tělocvičnu za soutěžní vůz, když se budeme snažit naladit formu v rámci 8. Testovací RZ Žiželice, na kterou všechny fanoušky srdečně zveme. Pokud budou průběžně sledovat týmový profil Dunovský Peugeot Rallye Team na facebooku, budou se moci zapojit do slosování o svezení na místě spolujezdce v Peugeotu 208 R2. Držte nám letos palce a přijďte se na nás na nějakou soutěž v Mistrovství České republiky podívat. “

 

Fotogalerie

 

Registrace k odběru novinek

Podmínky ochrany osobních údajů
Uděluji tímto v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů v platném znění (dále jen „ZOOU“) společnosti TOTAL Česká republika, s.r.o., IČO: 411 89 671, se sídlem Praha 8, Pobřežní 620/3, PSČ 18600, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 3582 (dále jen „Správce“) souhlas se zpracováním mnou poskytnutých osobních údajů v tomto formuláři, a to za účelem nabízení výrobků a služeb a zasílání obchodních sdělení.  Souhlas se zpracováním osobních údajů uděluji správci na dobu neurčitou. Poskytnutí souhlasu se zpracováním osobních údajů je dobrovolné. Správce poskytnuté osobní údaje zpracovává manuálně i automaticky, v rozsahu poskytnutých osobních údajů, přičemž je oprávněn provádět zpracování osobních údajů prostřednictvím pověřených zpracovatelů, a to na základě smluv uzavřených podle ust. § 6 ZOOU. Správce tímto informuje subjekt údajů a poskytuje mu výslovné poučení o právech vyplývajících pro něj ze ZOOU, tj. zejména o tom, že subjekt údajů má právo přístupu k poskytnutým osobním údajům, právo na opravu poskytnutých osobních údajů a dále má subjekt údajů v souladu s ust. § 21 ZOOU právo podat žádost o vysvětlení a žádat odstranění nežádoucího stavu, a to zejména blokováním, provedením opravy, doplněním nebo likvidací poskytnutých osobních údajů. Správce je oprávněn osobní údaje subjektu údajů získané za účelem nabízení obchodu nebo služeb předat jinému správci, nevysloví-li s tímto postupem subjekt údajů nesouhlas.  Pokud si Kupující přeje opravit osobní údaje, které Poskytovatel zpracovává, může o tuto skutečnost prodávajícího požádat na následující e-mailové adrese: [javascript protected email] nebo na výše uvedené adrese sídla Správce. Subjekt údajů je oprávněn souhlas kdykoliv odvolat, např. odvoláním souhlasu zaslaného na e-mailovou adresu: [javascript protected email] nebo na adresu sídla správce.

Zároveň tímto uděluji souhlas se zasíláním obchodních sdělení Správce či obchodních partnerů Správce ve smyslu ust. § 7 zák. č. 484/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, a to až do doby odvolání tohoto souhlasu. Souhlas dle předchozí věty lze kdykoliv odvolat, a to na následující e-mailové adrese: [javascript protected email]

resizer-video.png