TOTAL Česká republika
motorsport-tema3.jpg motorsport-mobile-3.jpg

Team Peugeot Total
Vítězem Dakaru 2017

  • Články
  • Peugeot na stupních vítězů v Rallye Maroko

Peugeot na stupních vítězů v Rallye Maroko

59dcf4e6d5690.jpg

Jezdci vozů Peugeot 3008 DKR v Erfoudu dojeli bezchybně do cíle Rallye Maroko. V celkovém pořadí se umístili na druhém a desátém místě a úspěšně tak završili svou přípravu na Rallye Dakar v příštím roce. Sébastien Loeb/Daniel Elena vedli soutěž až do předposlední etapy, kdy je zdržel mechanický problém s tlumičem. Stejný problém postihl také Carlose Sainze, což upozornilo na několik oblastí, na nichž technici Peugeot Sport musejí zapracovat před lednovou jihoamerickou odyseou.

  • Sébastien Loeb/Daniel Elena si se svým vozem Peugeot 3008 DKR zajistili bezpečný dojezd do cíle a 5. etapě nakonec dosáhli třetího nejrychlejšího času, a to přestože je zdržel prach a dvojí defekt pneumatiky v cíli. Pro stříbro si dojeli jen sedm minut za celkovým vítězem.
  • Carlos Sainz/Lucas Cruz soutěž rovněž zakončili úspěšně a splnili účel své mise dostat se zpět do závodního rytmu po více než šestiměsíční absenci v soutěžním prostředí. Španělé se v poslední, páté etapě umístili na čtvrtém místě a celkově byli desátí.
  • Team Peugeot Total s hrdostí podpořil značku Peugeot na místním trhu v Maroku a celosvětové působení skupiny PSA v Africe a na Středním Východě. Ve stejný den, kdy se dva vozy Peugeot 3008 DKR vydaly na své impozantní dobrodružství, byl na trh uveden zcela nový Peugeot Pick Up s úkolem dobýt marocký trh. Zásluhou vlastností, které jej předurčují k tomu, aby se vyrovnal s  prakticky jakýmkoli terénem, se Pick Up projevuje odolností, a to díky výkonnému vznětovému motoru 2,5 l s turbodmychadlem, dvoukabinou a možností jízdy s pohonem všech kol. Otestoval jej a schválil „Tým snů“ Peugeotu!

OHLASY:

Bruno Famin sportovní ředitel a šéf týmu Peugeot Total

„Celkově jsme s průběhem této přípravy pro Rallye Dakar spokojeni. Našim posádkám umožnila jet v podobných podmínkách, jaké nás čekají v Jižní Americe. Technicky jsme byli schopni určit řadu problémů, které máme stále ještě čas před odjezdem na Dakar odstranit. Z důvodu několika sportovních rizik, která zde hrozila, jsme se poněkud drželi zpátky po stránce výsledku. Konec konců jsme zde byli kvůli testování, sběru dat a načerpání cenných zkušeností. Splnili jsme účel naší účasti. Budeme dál tvrdě pracovat. Na viděnou v lednu!

Sébastien Loeb, jezdec za Team Peugeot Total, 3. v etapě, 2. v celkovém pořadí

„Celkově soutěž probíhala dobře. Dnes jsme po prvním měřeném úseku dvakrát píchli a etapu jsme dokončili v pomalém tempu, ale to nakonec nic nezměnilo. Snažili jsme se tvrdě zabrat a dohnat Nassera, ale zpomalil nás prach od vozů vpředu, takže více jsme nemohli dělat. Druhé místo není špatné, ale mám velkou motivaci dosáhnout svého prvního celkového vítězství v soutěži cross-country. Získali jsme tu dobré zkušenosti a naučili se spoustu věcí. Připomenuli jsme si, že při Dakaru budeme čelit neúprosné konkurenci.“

Carlos Sainz, jezdec za Team Peugeot Total, 4. v etapě, 10. v celkovém pořadí

„Poslední etapa nebyla špatná. Jediný problém byl v tom, že jsme kvůli našim včerejším problémům startovali ze zadní pozice v prachu. Nakonec se naše účast zde stala pouze pozitivní zkušeností. Naučili jsme se spoustu věcí a byla to dobrá příprava na Dakar. Spolu s Lucasem jsme byli velmi šťastni, že jsme dostali možnost získat tuto zkušenost. Chtěl bych poděkovat týmu Peugeot Sport za jejich usilovnou práci. Už nemůžeme se dočkat startu Rallye Dakar v lednu a toho, že pojedeme s  úplně novým Peugeotem 3008 DKR Maxi.

PŘEHLED RALLYE DU MAROC 2017

Celkový počet kilometrů: 2570,50 km
Počet soutěžních kilometrů: 1089 km
Umístění na stupních vítězů v etapách: 4x (Loeb/Elena 1. v 1. etapě; Loeb/Elena a Sainz/Cruz 2. a 3. ve 3. etapě; Loeb/Elena 3. v 5. etapě)
Vítězství v etapách: 1x (Loeb/Elena v 1. etapě)
Team Peugeot Total: 35 mužů a žen; 11 technických oborů
Počet použitých pneumatik: 54
Hmotnost pneumatiky: 42 kg

Věděli jste, že…

  • Největší rychlost Peugeotu 3008DKR je přibližně 200 km/h díky výkonu 340 k třílitrového turbodieselu přeplňovaného dvěma turbodmychadly.
  • Poušť Sahara - hlavní rys Rallye Maroko - je největší horkou pouští na světě. Má ohromující rozlohu 9 milionů km2.
  • Skupina PSA v Maroku otevírá továrnu. To podtrhuje stále větší význam země pro francouzského výrobce. Výstavba továrny v Kenitře byla zahájena v červnu tohoto roku a její otevření se očekává v roce 2019. V prvním roce se zde vyrobí 90 000 vozidel a zaměstnáno tu bude kolem 3500 místních pracovníků.
  • Rallye Maroko se poprvé jela v roce 1934, ale až do roku 2013 nebyla známá způsobem, jaký známe dnes. Původně se jednalo o vytrvalostní soutěž podobnou Rallye Safari s úkolem prokázat odolnost. Někdy se jí účastnilo 10 i méně posádek. Rallye byla v letech 1973, 1975 a 1976 součástí Mistrovství světa v rallye. První vítězství Peugeotu se datuje do roku 1955, kdy zde úspěch dosáhl Peugeot 203.
  • Peugeot 3008 SUV, z něhož vychází DKR, se stal vítězem prestižní evropské ankety Auto roku. Zvolila jej porota složená z motoristických odborníků. Vyhlášen byl na konci ženevského autosalonu ve Švýcarsku. Vůz porotu přesvědčil především kombinací výkonu, designu interiéru a stylu.

Fotogalerie

Registrace k odběru novinek

Podmínky ochrany osobních údajů
Uděluji tímto v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů v platném znění (dále jen „ZOOU“) společnosti TOTAL Česká republika, s.r.o., IČO: 411 89 671, se sídlem Praha 8, Pobřežní 620/3, PSČ 18600, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 3582 (dále jen „Správce“) souhlas se zpracováním mnou poskytnutých osobních údajů v tomto formuláři, a to za účelem nabízení výrobků a služeb a zasílání obchodních sdělení.  Souhlas se zpracováním osobních údajů uděluji správci na dobu neurčitou. Poskytnutí souhlasu se zpracováním osobních údajů je dobrovolné. Správce poskytnuté osobní údaje zpracovává manuálně i automaticky, v rozsahu poskytnutých osobních údajů, přičemž je oprávněn provádět zpracování osobních údajů prostřednictvím pověřených zpracovatelů, a to na základě smluv uzavřených podle ust. § 6 ZOOU. Správce tímto informuje subjekt údajů a poskytuje mu výslovné poučení o právech vyplývajících pro něj ze ZOOU, tj. zejména o tom, že subjekt údajů má právo přístupu k poskytnutým osobním údajům, právo na opravu poskytnutých osobních údajů a dále má subjekt údajů v souladu s ust. § 21 ZOOU právo podat žádost o vysvětlení a žádat odstranění nežádoucího stavu, a to zejména blokováním, provedením opravy, doplněním nebo likvidací poskytnutých osobních údajů. Správce je oprávněn osobní údaje subjektu údajů získané za účelem nabízení obchodu nebo služeb předat jinému správci, nevysloví-li s tímto postupem subjekt údajů nesouhlas.  Pokud si Kupující přeje opravit osobní údaje, které Poskytovatel zpracovává, může o tuto skutečnost prodávajícího požádat na následující e-mailové adrese: [javascript protected email] nebo na výše uvedené adrese sídla Správce. Subjekt údajů je oprávněn souhlas kdykoliv odvolat, např. odvoláním souhlasu zaslaného na e-mailovou adresu: [javascript protected email] nebo na adresu sídla správce.

Zároveň tímto uděluji souhlas se zasíláním obchodních sdělení Správce či obchodních partnerů Správce ve smyslu ust. § 7 zák. č. 484/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, a to až do doby odvolání tohoto souhlasu. Souhlas dle předchozí věty lze kdykoliv odvolat, a to na následující e-mailové adrese: [javascript protected email]

resizer-video.png