TOTAL Česká republika
motorsport-tema3.jpg motorsport-mobile-3.jpg

DAKAR 2018
třetí vítězství týmu Peugeot Total v řadě

Rally Švédsko

Craig Breen a Scott Martin - cíl dosažen!

Craig Breen a Scott Martin skončili pátí v Citroënu C3 WRC a splnili tak svůj cíl pro letošní Rally Švédsko. Kris Meeke a Paul Nagle přidali první body, když si dojeli pro čtvrté místo v Power Stage, oba vozy Citroën Total Abu Dhabi WRT zabodovaly v Poháru konstruktérů mistrovství světa. Slibný víkend zkompletovali osmým místem Stéphane Lefebvre a Gabin Moreau.

rally-svedsko.png
 • Závěrečná etapa Rally Švédsko byla sprintem do cíle s třemi rychlostními zkouškami a kilometráží menší než 60 km.  Po dvou průjezdech na Likenäs skončila rally na Torsby 2, která se jela současně jako Power Stage.
 • Craig Breen a Scott Martin se po druhém dni propracovali do první pětky a do finálové etapy šli s cílem tuto pozici udržet. Dokázali sladit aktuální rychlost s minimalizací rizika.
 • Po konci Power Stage Craig Breen cítil uspokojení ze splnění cíle, který si vytkl ještě před startem. Díky dvěma pátým místům, v Monte Carlu a nyní ve Švédsku, se irský pilot usadil na stejné pozici v celkové klasifikaci mistrovství světa WRC pilotů.
 • Kris Meeke sice z první desítky vypadl, nicméně zaútočil ještě na Power Stage, kterou dokončil v Top 5.  Severoirský jezdech ukázal, jak umí zrychlit, čímž získal své první letošní body.Tím, že Kris Meeke a Paul Nagle dojeli do cíle Rally Švédsko na C3 WRC, pomohli získat body stejně jako první vůz pro Citroën Total Abu  Dhabi  WRT pro Pohár konstruktérů.
 • Solidní víkend mají za sebou Stéphane Lefebvre a Gabin Moreau, kteří dojeli celkově osmí. I přes nevydařený start do RZ 16 se mladý Francouz nakonec smál v cíli. Stéphane jedoucí na voze předchozí generace získal při svém druhém startu ve Švédsku cenné zkušenosti.
 • Na Rally Mexiko (9. - 12. března) Citroën Total Abu Dhabi WRT nasadí dva vozy C3 WRC s posádkami Kris Meeke/Paul Nagle a Stéphane Lefebvre/Gabin Moreau.

Co také řekli...

YVES MATTON (šéf Citroën Racing) : „Z této Rally Švédsko musím vyzdvihnout dobrou práci našich mladých pilotů. I přes jejich omezené zkušenosti splnili naše očekávání. I když se nevyhnuli menším chybičkám, nenechali si vzít dobrá umístění. Všichni dobře víme, co musíme ještě zlepšit, abychom byli více konkurenceschopní. Budeme teď tvrdě pracovat na přípravě pro další rally.“

CRAIG BREEN:  „Jsem rád, že jsem dojel do cíle a vybojoval své první letošní body pro tovární tým. Byl to sice pěkně chladný víkend, ale jsme šťastní z naší výkonnostní úrovně. Musíme se na ní udržet. Citroën C3 WRC má tak nabitý potenciál, že už se nemohu dočkat, až ho zase budu řídit.“

KRIS MEEKE: „Nedojeli jsme tak, jak jsme chtěli. Máme před sebou hodně práce, kterou musíme zvládnout, potřebujeme analyzovat všechny informace, které jsme posbírali a pak se můžeme zlepšit. Po dvou zimních rally se nyní chystáme na šotolinu, a tak další testovací etapa by měla být hodně užitečná. Nemohu se po dvou obtížných podnicích cítit úplně spokojený, ale nevzdávám se.“

STÉPHANE LEFEBVRE: „Cítím, že jsem se tento víkend hodně naučil o tom, jak pilotovat na sněhu. První den jsem dostal šanci na dobré postavení. V sobotu jsem byl v nevýhodě kvůli pozici na trati, ale podařilo se mi i tak zlepšit a v neděli jsem toto zlepšení potvrdil. Myslím, že jsme odvedli docela dobrou práci, zvláště při volbě pneumatik a tlaku v nich. Byl to pro nás velice pozitivní víkend s mnoha užitečnými závěry pro naši budoucnost.“

Konečné pořadí

 1. Latvala / Anttila (Toyota Yaris WRC) 02:36:03.6
 2. Tanak / Jarveoja (Ford Fiesta RS WRC) +29.2
 3. Ogier / Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC) +59.5
 4. Sordo / Marti (Hyundai i20 WRC) +2:11.5
 5. Breen / Martin (Citroën C3 WRC) +2:51.2
 6. Evans / Barritt (Ford Fiesta RS WRC) +5:26.6
 7. Paddon / Kennard (Hyundai i20 WRC) +5:31.2
 8. Lefebvre / Moreau (DS 3 WRC) +7:14.7
 9. Tidemand / Andersson (Skoda Fabia R5) +9:11.1
 10. Suninen / Markkula (Ford Fiesta R5) +10:02.9
 11. Veiby / Skjaermoen (Skoda Fabia R5) +10:18.5
 12. Meeke / Nagle (Citroën C3 WRC) +10:28.7

Mistrovství světa – pořadí pilotů

 1. Jari-Matti Latvala – 48
 2. Sébastien Ogier – 44
 3. Ott Tanak – 33
 4. Dani Sordo – 25
 5. CRAIG BREEN – 20
 6. Elfyn Evans – 18
 7. STEPHANE LEFEBVRE – 10
 8. Thierry Neuville – 8
 9. Hayden Paddon – 7
 10. Andreas Mikkelsen – 6
 11. Jan Kopecky – 4
 12. Juho Hanninen – 3
 13. Pontus Tidemand – 2
 14. KRIS MEEKE – 2

Pohár konstruktérů

 1. M-Sport WRT – 73
 2. Toyota Gazoo Racing WRT – 53
 3. Hyundai Motorsport – 40
 4. Citroën Total Abu Dhabi WRT – 26

Registrace k odběru novinek

Podmínky ochrany osobních údajů
Uděluji tímto v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů v platném znění (dále jen „ZOOU“) společnosti TOTAL Česká republika, s.r.o., IČO: 411 89 671, se sídlem Praha 8, Pobřežní 620/3, PSČ 18600, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 3582 (dále jen „Správce“) souhlas se zpracováním mnou poskytnutých osobních údajů v tomto formuláři, a to za účelem nabízení výrobků a služeb a zasílání obchodních sdělení.  Souhlas se zpracováním osobních údajů uděluji správci na dobu neurčitou. Poskytnutí souhlasu se zpracováním osobních údajů je dobrovolné. Správce poskytnuté osobní údaje zpracovává manuálně i automaticky, v rozsahu poskytnutých osobních údajů, přičemž je oprávněn provádět zpracování osobních údajů prostřednictvím pověřených zpracovatelů, a to na základě smluv uzavřených podle ust. § 6 ZOOU. Správce tímto informuje subjekt údajů a poskytuje mu výslovné poučení o právech vyplývajících pro něj ze ZOOU, tj. zejména o tom, že subjekt údajů má právo přístupu k poskytnutým osobním údajům, právo na opravu poskytnutých osobních údajů a dále má subjekt údajů v souladu s ust. § 21 ZOOU právo podat žádost o vysvětlení a žádat odstranění nežádoucího stavu, a to zejména blokováním, provedením opravy, doplněním nebo likvidací poskytnutých osobních údajů. Správce je oprávněn osobní údaje subjektu údajů získané za účelem nabízení obchodu nebo služeb předat jinému správci, nevysloví-li s tímto postupem subjekt údajů nesouhlas.  Pokud si Kupující přeje opravit osobní údaje, které Poskytovatel zpracovává, může o tuto skutečnost prodávajícího požádat na následující e-mailové adrese: [javascript protected email] nebo na výše uvedené adrese sídla Správce. Subjekt údajů je oprávněn souhlas kdykoliv odvolat, např. odvoláním souhlasu zaslaného na e-mailovou adresu: [javascript protected email] nebo na adresu sídla správce.

Zároveň tímto uděluji souhlas se zasíláním obchodních sdělení Správce či obchodních partnerů Správce ve smyslu ust. § 7 zák. č. 484/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, a to až do doby odvolání tohoto souhlasu. Souhlas dle předchozí věty lze kdykoliv odvolat, a to na následující e-mailové adrese: [javascript protected email]

resizer-video.png