TOTAL Česká republika
motorsport-tema3.jpg motorsport-mobile-3.jpg

DAKAR 2018
třetí vítězství týmu Peugeot Total v řadě

 • Články
 • Sébastien Loeb dosáhl v Lohéacu čtvrté umístění na stupních vítězů v řadě

Sébastien Loeb dosáhl v Lohéacu čtvrté umístění na stupních vítězů v řadě

0rallcr09-03.jpg

Závod 9/12

Okruh Lohéac - Francie

1. - 3. září

V devátém kole Mistrovství světa FIA 2017 v rallycrossu připravili Sébastien Loeb a Timmy Hansen divákům v Lohéacu ve Francii pěknou podívanou. Sébastien Loeb zakončil víkend na druhém místě a PEUGEOT 208 WRX posedmé v této sezoně získal umístění na stupních vítězů.

Davy diváků v počtu téměř 75 000 (v této sezóně dosud rekordní počet) sledovaly další důkaz rychlosti Peugeotu 208 WRX. Po vítězství v druhé kvalifikaci stanul Sébastien Loeb na konci prvního dne na špici prozatímního pořadí. Tento den rovněž zajel nový rekordní čas na kolo této francouzské trati díky působivému času 36,095 s. Zkušený jezdec nezaváhal ani v  neděli, kdy východ Bretaně skrápěl vytrvalý déšť, a ve svém semifinále se umístil na druhém místě, stejného výsledku dosáhl pak i ve finále.

Timmy Hansen z kvalifikace vyšel na čtvrtém místě a pohotově vyhrál druhé semifinále, v němž bojovaly všechny tři vozy PEUGEOT 208 WRX Teamu Peugeot Hansen. Problém s převodovkou mu bohužel ve finále zabránil získat odměnu za své výkony.

Kevin Hansen za volantem svého vozu specifikace 2016 podal další vytříbený výkon, a to navzdory proměnlivým podmínkám na trati. Kromě toho, že ve své druhé kvalifikační rozjížďce dojel první, zajistil si v kvalifikaci celkově jedno šesté místo a dvě sedmá místa a tento sled umístění mu poskytl vstupenku k zařazení se po boku svých týmových kolegů ve druhém semifinále.

Zásluhou bodů sklizených během francouzského víkendu Sébastienem Loebem a Timmy Hansenem si Team Peugeot Hansen upevnil svou pozici na druhém místě prozatímního pořadí týmů, když se o 15 bodů vzdálil od svého nejtěsnějšího rivala.

Ohlasy

Kenneth Hansen (ředitel týmu):

„Byl to pro nás důležitý víkend. Tvrdě jsme se na něj připravovali, protože jsme jej chtěli vyhrát, a byli jsme efektivně konkurenceschopní. Vlivem deště byla v neděli jízda náročná, ale hráli jsme svou kartu dobře, skvělá týmová práce se vyplatila a přinesla další umístění na stupních vítězů. Můžeme z toho mít radost, třebaže jsme v jedné chvíli měli pocit, že vítězství by bylo dosažitelné.“

Sébastien Loeb (PEUGEOT 208 WRX č. 9), 2.:

„Byl jsem druhý v kvalifikaci, ve svém semifinále a pak i ve finále. To je hodně druhých míst a cílem je posunout se o jedno místo dopředu! Byl to však skvělý víkend a odvezli jsme si vítanou hromádku bodů, což je něco, za co je třeba být ve sportu, kde se může nastat tolik nevypočitatelných okolností, vděčný. Závodění na domácí půdě člověka vystaví určitému tlaku a já chtěl více než 70 000 divákům poskytnout pěknou podívanou. Mnoho z nich tam bylo proto, aby mě podpořilo. To je vždy hezké a já jim to chtěl oplatit. Ve srovnání s mým výsledkem v Lohéacu v roce 2016 jsem se na stupních vítězůl posunul o jedno místo nahoru, takže příští rok mi nezbývá než tu vyhrát.”

Timmy Hansen (PEUGEOT 208 WRX č. 21), 6.:

„Měl jsem radost, když jsem vyhrál své semifinále. Měl jsem dobrý rytmus a Sébastien udělal po mém průjezdu jokerem malou chybičku. To mi umožnilo dostat se do vedení bez zbytečného rizika. Byl jsem rozhodnut vyhrát finále, ale na startu jsem trochu hazardoval a téměř jsem se zastavil. Přesto jsem z první zatáčky vyjížděl jako druhý a dařilo se mi udržet dobré tempo, ačkoli nebylo dostatečné, abych se držel Johanovi za zády. Potom jsem udělal chybu, nicméně, tak jako tak, mi odešla převodovka.“

Kevin Hansen (PEUGEOT 208 WRX č. 71):

„Závodění v Lohéacu mě moc bavilo! Během víkendu se mi úplně nedařily starty, ale reagovali jsme dobře a našli dobré nastavení. Odměnou byla tři umístění mezi nejlepšími sedmi v kvalifikaci, a to mi dodalo sebedůvěru. Ukázalo se, že mám rychlost k závodění s těmi nejlepšími. V mém semifinále do mě dva jezdci narazili a utrpěl jsem defekt pneumatiky, což zmařilo mé šance dostat se do finále. Je to škoda, protože si myslím, že umístění mezi posledními šesti nebylo nedosažitelné.“

Konečné pořadí - Lohéac (3. září 2017)

 • 1. Johan Kristoffersson (Volkswagen Polo GTI)
 • 2. Sébastien Loeb (PEUGEOT 208 WRX)
 • 3. Mattias Ekström (Audi S1)
 • 4. Andreas Bakkerud (Ford Focus RS)
 • 5. Petter Solberg (Volkswagen Polo GTI)
 • 6. Timmy Hansen (PEUGEOT 208 WRX)

 

Předběžné pořadí po osmi kolech

Pořadí jezdců

 • 1. Johan Kristoffersson (Volkswagen Polo GTI), 241 bodů
 • 2. Petter Solberg (Volkswagen Polo GTI), 195 bodů
 • 3. Mattias Ekström (Audi S1), 180 bodů
 • 4. Sébastien Loeb (PEUGEOT 208 WRX), 169 bodů
 • 5. Timmy Hansen (PEUGEOT 208 WRX), 155 bodů
 • 6. Andreas Bakkerud (Ford Focus RS), 146 bodů
 • 7. Ken Block (Ford Focus RS), 100 bodů
 • 8. Toomas Heikkinen (Audi S1), 86 bodů
 • 9. Timo Scheider (Ford Fiesta), 85 bodů
 • 10. Kevin Eriksson (Ford Fiesta), 84 bodů

Pořadí týmů

 • 1. Volkswagen PSRX, 436 bodů
 • 2. Team Peugeot Hansen, 324 bodů
 • 3. EKS Audi, 266 bodů
 • 4. Hoonigan Racing Division, 246 bodů
 • 5. MJP Racing Team Austria, 180 bodů
 • 6. STARD, 136 bodů

 

Fotogalerie

Registrace k odběru novinek

Podmínky ochrany osobních údajů
Uděluji tímto v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů v platném znění (dále jen „ZOOU“) společnosti TOTAL Česká republika, s.r.o., IČO: 411 89 671, se sídlem Praha 8, Pobřežní 620/3, PSČ 18600, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 3582 (dále jen „Správce“) souhlas se zpracováním mnou poskytnutých osobních údajů v tomto formuláři, a to za účelem nabízení výrobků a služeb a zasílání obchodních sdělení.  Souhlas se zpracováním osobních údajů uděluji správci na dobu neurčitou. Poskytnutí souhlasu se zpracováním osobních údajů je dobrovolné. Správce poskytnuté osobní údaje zpracovává manuálně i automaticky, v rozsahu poskytnutých osobních údajů, přičemž je oprávněn provádět zpracování osobních údajů prostřednictvím pověřených zpracovatelů, a to na základě smluv uzavřených podle ust. § 6 ZOOU. Správce tímto informuje subjekt údajů a poskytuje mu výslovné poučení o právech vyplývajících pro něj ze ZOOU, tj. zejména o tom, že subjekt údajů má právo přístupu k poskytnutým osobním údajům, právo na opravu poskytnutých osobních údajů a dále má subjekt údajů v souladu s ust. § 21 ZOOU právo podat žádost o vysvětlení a žádat odstranění nežádoucího stavu, a to zejména blokováním, provedením opravy, doplněním nebo likvidací poskytnutých osobních údajů. Správce je oprávněn osobní údaje subjektu údajů získané za účelem nabízení obchodu nebo služeb předat jinému správci, nevysloví-li s tímto postupem subjekt údajů nesouhlas.  Pokud si Kupující přeje opravit osobní údaje, které Poskytovatel zpracovává, může o tuto skutečnost prodávajícího požádat na následující e-mailové adrese: [javascript protected email] nebo na výše uvedené adrese sídla Správce. Subjekt údajů je oprávněn souhlas kdykoliv odvolat, např. odvoláním souhlasu zaslaného na e-mailovou adresu: [javascript protected email] nebo na adresu sídla správce.

Zároveň tímto uděluji souhlas se zasíláním obchodních sdělení Správce či obchodních partnerů Správce ve smyslu ust. § 7 zák. č. 484/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, a to až do doby odvolání tohoto souhlasu. Souhlas dle předchozí věty lze kdykoliv odvolat, a to na následující e-mailové adrese: [javascript protected email]

resizer-video.png