TOTAL Česká republika
motorsport-tema3.jpg motorsport-mobile-3.jpg

DAKAR 2018
třetí vítězství týmu Peugeot Total v řadě

  • Články
  • Sébastien Loeb, jedinečný talent ve službách všech značek skupiny PSA

Sébastien Loeb, jedinečný talent ve službách všech značek skupiny PSA

media_loeb.jpg
  • Sébastien Loeb získal společně se skupinou PSA během více než 15 let bohatou a rozmanitou řadu ocenění a stal se tak z hlediska počtu trofejí nejúspěšnějším jezdcem automobilového sportu;
  • Tento výjimečný pilot nyní na tuto odvážné spojenectví naváže a jeho talent budou společně využívat týmy DS Performance, Citroën Racing i Peugeot Sport.

Vytvoření subjektu PSA Motorsport sídlícího ve Versailles Satory a spojujícího Peugeot Sport, Citroën Racing a DS Performance oslaví v brzké době první výročí. Toto špičkové středisko nabízí díky rozmanitosti svých programů příležitosti jak z hlediska technických synergií, tak z automobilového hlediska sportu. Je to příležitost pro piloty s tak výjimečnými schopnostmi, jako má Sébastien Loeb, aby mohli přecházet z jednoho programu do druhého, od jednoho volantu k  druhému! Sébastienův talent, zkušenosti, náročnost, touha neustále přijímat stále nové výzvy a jeho vnitřní síla jsou vzácnými spojenci pro dosahování úspěchů v mnoha kategoriích.

Sébastien Loeb, který zastupuje Peugeot Sport ve vytrvalostních rallye – kde v posledním Dakaru skončil na druhém místě – ale také na mistrovství světa v rallycrossu, bude v nadcházejících týdnech testovat vůz Citroën C3 WRC v soukromých testovacích jízdách na asfaltu. Bude tak mít možnost vyzkoušet si vůz ve verzi splňující předpisy WRC 2017, který je rychlejší a výkonnější než vozy, které mohl řídit během let v mistrovství světa v rallye. Pro Citroën Racing je to také příležitost získat cennou zpětnou vazbu o voze C3 WRC od zkušeného šampiona.

Loeb se tak opět objeví v červenobílých barvách, s nimiž začínal svou kariéru a s nimiž dosáhl obdivuhodných výsledků: 9 titulů mistra světa ve WRC, mimořádné rekordy, ale i úspěšné partnerství ve WTCC.

Rallye, okruhy, ale také vytrvalostní rallye, rallycross a závody do vrchu ... všechny tyto kategorie Sébastien Loeb absolvoval se značkami skupiny PSA. V roce 2013 zdolal s vozem Peugeot 208 T16 Pikes Peak rekord v závodě do vrchu v Pikes Peak. Poté se opět v barvách Peugeot Sport pustil do vytrvalostních rallye a do mistrovství světa v rallycrossu, kde se v současné době drží na 4. místě v pořadí jezdců a získal pro tým 2. místo v pořadí týmů. V roce 2018 bude i nadále jeho nejvyšší prioritou Dakar, kde se opět objeví společně se svým věrným spojencem, monackým jezdcem Danielou Elenou.

Dobrodružství pokračuje nejen oficiálními programy, ale i na jiných frontách, jako jsou národní soutěže v rallye, kde se objeví s vozem Peugeot 306 Maxi nebo Peugeot 208 T16 v barvách svého týmu Sébastien Loeb Racing.

Sébastien Loeb: „Díky vzniku PSA Motorsport nyní tvoříme jeden velký tým. Mohu tak současně soutěžit ve vytrvalostních rallye a v mistrovství světa v rallycrossu s Peugeotem i nabídnout své zkušenosti pro testování vozu Citroen C3. Nemůžu se dočkat, až se vrátím do WRC a vyzkouším, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje vášeň. Ze všech disciplín, které jsem si vyzkoušel od doby, kdy jsem před pěti lety tyto závody opustil, mám nejraději právě zážitky z rallye.“

Jean-Marc Finot, ředitel PSA Motorsport: „Sébastien sdílí hodnoty skupiny PSA. Právě proto je jeho kariéra u Citroënu a poté Peugeotu již tolik let úzce propojena. Má stejného týmového ducha a je jedním z pilířů týmu. PSA Motorsport je díky bohatosti svých programů schopen nabídnout řidičům možnost využít svůj talent pro DS Performance, Citroën Racing i Peugeot Sport. Piloti značek skupiny PSA tak mohou získat nejrůznější zkušenosti podle svých ambicí a přání a podle svých mimořádných schopností. Stávají se členy rodiny PSA!“

VÝSLEDKY TÝMU PSA MOTORSPORT

3   vítězství v závodě 500 mil Indianapolis
13 titulů mistra světa v Poháru konstruktérů ve FIA WRC
9   vítězství v Dakaru
3   vítězství v Pikes Peak včetně rekordu
3   vítězství v závodě 24 hodin Le Mans
3   tituly mistra světa v Poháru konstruktérů ve FIA WTCC

VÝSLEDKY SÉBASTIENA LOEBA

9 titulů mistra světa v Poháru jezdců ve FIA WRC: 78 vítězství
2× 3. místo v mistrovství světa ve WTCC, 6 vítězství
1 vítězství ve WRX (5. místo v mistrovsví světa v roce 2016)
1 druhé místo v rallye Dakar 2017 s 5 etapovými vítězstvími
1 vítězství v Pikes Peak
1 vítězství v XGames
1 druhé místo v závodě 24 hodin Le Mans 2006

Fotogalerie

Registrace k odběru novinek

Podmínky ochrany osobních údajů
Uděluji tímto v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů v platném znění (dále jen „ZOOU“) společnosti TOTAL Česká republika, s.r.o., IČO: 411 89 671, se sídlem Praha 8, Pobřežní 620/3, PSČ 18600, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 3582 (dále jen „Správce“) souhlas se zpracováním mnou poskytnutých osobních údajů v tomto formuláři, a to za účelem nabízení výrobků a služeb a zasílání obchodních sdělení.  Souhlas se zpracováním osobních údajů uděluji správci na dobu neurčitou. Poskytnutí souhlasu se zpracováním osobních údajů je dobrovolné. Správce poskytnuté osobní údaje zpracovává manuálně i automaticky, v rozsahu poskytnutých osobních údajů, přičemž je oprávněn provádět zpracování osobních údajů prostřednictvím pověřených zpracovatelů, a to na základě smluv uzavřených podle ust. § 6 ZOOU. Správce tímto informuje subjekt údajů a poskytuje mu výslovné poučení o právech vyplývajících pro něj ze ZOOU, tj. zejména o tom, že subjekt údajů má právo přístupu k poskytnutým osobním údajům, právo na opravu poskytnutých osobních údajů a dále má subjekt údajů v souladu s ust. § 21 ZOOU právo podat žádost o vysvětlení a žádat odstranění nežádoucího stavu, a to zejména blokováním, provedením opravy, doplněním nebo likvidací poskytnutých osobních údajů. Správce je oprávněn osobní údaje subjektu údajů získané za účelem nabízení obchodu nebo služeb předat jinému správci, nevysloví-li s tímto postupem subjekt údajů nesouhlas.  Pokud si Kupující přeje opravit osobní údaje, které Poskytovatel zpracovává, může o tuto skutečnost prodávajícího požádat na následující e-mailové adrese: [javascript protected email] nebo na výše uvedené adrese sídla Správce. Subjekt údajů je oprávněn souhlas kdykoliv odvolat, např. odvoláním souhlasu zaslaného na e-mailovou adresu: [javascript protected email] nebo na adresu sídla správce.

Zároveň tímto uděluji souhlas se zasíláním obchodních sdělení Správce či obchodních partnerů Správce ve smyslu ust. § 7 zák. č. 484/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, a to až do doby odvolání tohoto souhlasu. Souhlas dle předchozí věty lze kdykoliv odvolat, a to na následující e-mailové adrese: [javascript protected email]

resizer-video.png