motorsport-tema3.jpg motorsport-mobile-3.jpg

DAKAR 2018
třetí vítězství týmu Peugeot Total v řadě

  • Články
  • Sébastien Loeb vstupuje do mistrovství světa rallycrossu v barvách týmu peugeot hansen

Sébastien Loeb vstupuje do mistrovství světa rallycrossu v barvách týmu peugeot hansen

article-image.jpg

Devítinásobný mistr světa v rallye, závodní jezdec a dobrodruh z Dakaru, Sébastien Loeb, se pro celou nadcházející sezónu světového šampionátu FIA World Rallycross, která začíná 15. dubna v Portugalsku a končí 27. listopadu v Argentině, připojí k týmu Peugeot Hansen.

Loeb bude tento rok po boku svého týmového kolegy Timmyho Hansena pilotovat jeden ze dvou závodních supervozů Peugeot 208 WRX o výkonu 550 k. Oproti speciálu Peugeot 2008 DKR 350 k, s nímž se v lednu vydal pokořit pampy Jižní Ameriky a při své první účasti na Dakaru se až do poloviny tohoto legendárního 10 000 km dlouhého závodu držel ve vedení, to pro něj bude velká změna.

satellite1.jpg

Volba rallycrossu potvrzuje, že tento 42letý sportovec Red Bullu, jenž posbíral více mistrovských titulů a vítězství v rallye než kterýkoliv jiný jezdec, si své postavení krále jízdy v každém terénu chce zasloužit právem.

„Jsem velmi nadšený z této možnosti zúčastnit se kompletního seriálu mistrovství světa v rallycrossu,“ říká o svém angažmá Loeb. „Během své kariéry jsem měl možnost podílet se na několika zajímavých závodních projektech, ale rallycross s maximálním výkonem a konkurenceschopností vozu PEUGEOT 208 WRX a na navíc s přirozenou soutěživostí, kterou v sobě tato závodní disciplína skrývá, bude něco úplně jiného. Vůz a strategie tohoto typu závodu jsou pro mě zcela nové, takže se mám hodně co učit, ale doufám, že budu co nejdříve schopen konkurovat těm nejlepším.“

Přesto, že Loeb (č. 9) bude ve srovnání se svým týmovým kolegou a vicemistrem světa Timmy Hansenem (č. 21) nováčkem, má již s rallycrossem několik zkušeností. V roce 2012 například získal zlatou medaili v rallycrossu při X-Games v Kalifornii a v roce 2013 se účastnil svého domácího kola v Loheacu ve Francii.

„V minulé sezoně jsme s Timmy Hansenem a Davy Jeanneym ukázali, že máme v tomto seriálu potenciál dosáhnout nejvyššího úspěchu,“ řekl vedoucí týmu Kenneth Hansen. „Tím, že do sestavy přibíráme Sébastiena Loeba, budeme ještě silnější. Rallycross je jedna z nejtvrdších disciplín, ale podle mého názoru je Loeb velmi zkušený jezdec, který se rychle dokáže v nové disciplíně adaptovat a bude silným soupeřem.“

Timmy Hansen a Sébastien Loeb tvoří údernou sestavu, jejímž cílem bude přivézt v tomto roce domů tituly jak pro týmy, tak pro jezdce. Timmy Hansen to komentoval:

„Sébastien Loeb je pro mě velkým vzorem, ke kterému jsem celý život vzhlížel. Dokonce jsem jednou získal jeho autogram. Být s ním v jednom týmu je pro mě splněný sen. Stále se mám co učit a nechat si poradit od něj je úžasné. Na druhou stranu si jsem jistý, že i on se ode mne bude také moci učit věci, které jsou v rallycrossu specifické. Z toho může náš tým jen vytěžit.“

Před zahájením sezony se Sébastien a Timmy pustili do tréningu přímo v Hansenově domovině, na náročné ledové trati na zamrzlém jezeře v Are ve Švédsku. Na týmovou bitvu na tomto jedinečném rallycrossovém kolbišti se můžete podívat ZDE.

Kliknutím si stáhněte novinky a sestřihy z rozhovorů, akčními klipy, fotografie…

satellite2.jpg

Peugeot Hansen Academy

V tomto roce budou v mistrovství světa a Evropy v rallycrossu soutěžit celkem čtyři vozy PEUGEOT 208 WRX. Kromě hlavní sestavy iniciovaly Peugeot Sport a Hansen Motorsport v tomto roce také novou aktivitu v rámci týmu Peugeot Hansen Academy s Davym Jeanney a Kevinem Hansenem.

„Davy se pro seriál soutěží v roce 2016 i nadále prezentuje jako silný vyzyvatel. Kevin je nejmladším soutěžícím v seriálu, nicméně se učí velmi rychle,“ řekl Kenneth Hansen. „Těším se, jakých pokroků Kevin dosáhne, když bude jezdit s tak zkušeným jezdcem jako je Davy. Je to velká příležitost jak pro Kevina, tak pro celou Peugeot Hansen Academy.“

Francouz Davy Jeanney (č. 17), který v loňském mistrovství vyhrál dva závody, se stane novým mentorem týmu a bude v letošní sezóně mistrovství světa v rallycrossu řídit PEUGEOT 208 WRX.

Jeanney k tomu dodává: „Při mém prvním mistrovství světa v rallycrossu s Teamem Peugeot Hansen v roce 2015 jsem vyhrál v Kanadě a Německu a celkově jsem skončil pátý. Jsem velmi šťastný, že mohu pokračovat v práci s jedním z konkurenčně nejsilnějších týmů a podělit se s Kevinem o své zkušenosti při jeho debutu ve vrcholovém mezinárodním seriálu.“

Kevin Hansen, který v roce 2015 vyhrál mistrovství RX Lites a na mistrovství Švédska 2015 skončil druhý, bude v roce 2016 soutěžit na mistrovství Evropy v rallycrossu a ve vybraných soutěžích mistrovství světa.

„Je skvělé mít Davyho Jeanney v týmu a mít možnost učit se od takového profesionálního jezdce,“ řekl Kevin Hansen. „Má tolik zkušeností a je pro mne skvělým učitelem zejména nyní, když budu i já částečně soutěžit v seriálu mistrovství světa.“

satellite3.jpg

O rallycrossu

Rallycross je spojením toho nejlepšího z automobilových závodů. Skupiny závodníků spolu soupeří na okruhu se střídavým povrchem a musejí tak zvládnout rychlý asfalt i zrádnou šotolinu. Systém závodu umožňuje jezdcům představit se v několika rozjížďkách. Vyřazovacím způsobem se piloti ubírají k dechberoucímu finále těch nejrychlejších a nejodvážnějších, přičemž v cíli rivaly zpravidla dělí pouhé centimetry. Atraktivní systém závodu a skutečnost, že speciály dosahují neuvěřitelných parametrů s výkonem kolem 600 koní a akcelerací rychlejší než Formule 1, činí z rallycrossu jednu z nejzajímavějších a nejrychleji se prosazujících motoristických disciplín.

Mediální zdroje

Sledujte výsledky týmu na www.peugeot-sport.com & http://hansen-motorsport.se a podpořte je na Facebook, Twitter & Instagram! Chcete-li si domluvit rozhovor s některým z členů týmu ve francouzštině nebo angličtině, prosíme, kontaktujte stephanie.val@ext.mpsa.com.

Obrazový materiál o týmu, vozu a jezdcích pro redakční použití je možné stáhnout z www.redbullcontentpool.com/teampeugeot-hansen.

resizer-video.png