motorsport-tema3.jpg motorsport-mobile-3.jpg

DAKAR 2018
třetí vítězství týmu Peugeot Total v řadě

  • Články
  • Značky DS (skupina PSA) a TOTAL oznámily své nové partnerství ve Formuli E DS PERFORMANCE PREFERS TOTAL!

Značky DS (skupina PSA) a TOTAL oznámily své nové partnerství ve Formuli E DS PERFORMANCE PREFERS TOTAL!

ds_total_2.jpg

V rámci obnovené dohody mezi skupinami Total a PSA, která bude platit do roku 2021, podpoří společnost Total tým DS Performance v rámci šampionátu FIA Formule E.
DS je luxusní divizí značky Citroen.

Přímým „příjemcem“ zkušeností značky Total v oblasti motorsportu bude model DSV-02, plně elektricky poháněný jednomístný závodní vůz navržený firmou DS Performance.

Cílem tohoto partnerství je vývoj specializovaných produktů, maziv a tekutin, které umožňují zvýšit účinnost závodního vozu DS Performance z pohledu výkonu a snížit množství energie, kterou spotřebuje.

Dnešní sdružení obou skupin je novou kapitolou spolupráce DS a Total, která probíhala do 60. let minulého století, kdy společnost Total vyvinula speciální mazivo a tekutiny pro legendární vůz Citroen DS. Vůz byl na svou dobu inovativní a progresivní. Nejdůležitějším z nových řešení byl revoluční způsob odpružení. Konstruktéři firmy zavrhli konvenční řešení a nahradili jej hydropneumatickým systémem doplněným unikátním zařízením, které umožňovalo samočinnou úpravu světlé výšky vozu.

Závodní monopost DSV-02 bude využívat unikátních vlastností převodového maziva vyvinutého specialisty Total Research Center v Solaize (CReS). Toto mazivo umožňuje optimalizovat účinnost převodovky, a tím snížit spotřebu energie automobilu. Společnost Total také nabídne týmu DS Performance další produkty, které jsou v současné době ve vývoji. Bude se jednat o kapaliny určené k optimalizaci chladicího systému elektromotoru a jeho měniče, čímž se dosáhne cenných úspor v množství elektrické energie používané v DSV-02 i usnadnění řízení rozložení výkonnosti během závodů šampionátu FIA Formule E.

"Formule E ztělesňuje sportovní vyjádření evoluce automobilového průmyslu, pokud jde o energetický mix," uvedl Pierre-Gautier Caloni, ředitel Total Competition & Sponsoring. Hodnoty tohoto šampionátu sdílí společnost Total. Toto partnerství s DS Performance umožní našim inženýrům navrhnout, vyvinout a testovat, specifická maziva, kapaliny a tuky v extrémních zátěžových podmínkách. Vyvinuté produkty budou v blízké budoucnosti přínosem pro majitele produkčních elektrických vozidel. Skutečná laboratoř je nejlepší praxí, Formule E přináší přidanou hodnotu pro nové trendy mobility všech.

https://www.ds-virginracing.com/

Šampionát FIA Formule E je první sérií závodů monopostů s plně elektrickým pohonem na světě, který probíhá v ulicích ikonických měst – jako jsou Hongkong, Buenos Aires, Monako, Paříž, Montreal a New York. Mistrovství představuje vizi budoucnosti automobilového průmyslu, která slouží jako platforma pro prezentaci nejnovějších inovací v oblasti technologií elektrických vozidel i řešení využití alternativní energie.

http://www.fiaformulae.com

Fotogalerie

resizer-video.png