motorsport-tema3.jpg motorsport-mobile-3.jpg

DAKAR 2018
třetí vítězství týmu Peugeot Total v řadě

  • Články
  • DS VIRGIN RACING TEAM ÚSPĚŠNĚ DOKONČIL TESTOVÁNÍ PŘED ZAHÁJENÍM ŠAMPIONÁTU FIA FORMULA E

DS VIRGIN RACING TEAM ÚSPĚŠNĚ DOKONČIL TESTOVÁNÍ PŘED ZAHÁJENÍM ŠAMPIONÁTU FIA FORMULA E

ds-performance-formulae-official-valencia-testing-56_0.jpg

Během testovacího programu týmu DS Virgin Racing se závodní jezdci Sam Bird a AlexLynn soustředili se na získání cenných zkušeností s novými závodními vozy před zahájením sezóny 2017/18. Tým provedl řadu simulací závodů i kvalifikací, jelikož je jeho cílem pokračovat v předchozích úspěších v šampionátu FIA Formula E.

K třídennímu testovacímu programu jezdec Bird řekl: "Přípravy proběhly výborně. Dokázali jsme zajet rychlejší časy, ale tato trať není zcela vhodná pro závody vozů Formula E, takže budeme muset počkat a uvidíme, jak se vše projeví v reálných závodech nadcházejícího šampionátu. Vůz se dobře ovládá, díky několika malým, ale významným vylepšením, které optimalizují vlastnosti našeho závodního monopostu."

Jezdec Lynn říká: "Celkově se jednalo o setkání týmu s velice pozitivní atmosférou, které spolu s údaji shromážděnými z našeho testovacího programu nám dává dobrý vstup do letošní sezóny. Už se nemohu se dočkat, až zahájím svoji první sezónu ve Formuli E. "

Vedoucí týmu Alex Tai komentoval: "Mám radost z celkového fungování a výkonu týmu. Opět jsme ukázali, že máme konkurenceschopný vůz pro naši čtvrtou sezónu v šampionátu Formula E. Okruh ve Valencii není ideálním místem pro testování, takže je těžké uvést s jistotou, kde se nacházíme v porovnáni s jinými závodními týmy. Oba naši jezdci jsou ve výtečné formě, připraveni zajet ty nejlepší výsledky. Celý tým se již nemůže dočkat zahájení sezóny, aby mohl předvést své schopnosti. "

Šéf DS Performance, Xavier Mestelan Pinon dodal: "Toto oficiální testování je konečná zkouška před začátkem sezóny. Ověřili jsme technickou stránku monopostů rozvíjenou během našich testů, výzkumu a vývoje, který začal v lednu s DSV-03. Vozy jsou po technické stránce velmi složité. Zkušenosti získané za poslední tři roky nám umožňují lépe předvídat technické problémy, které se mohou u e-formulí objevit."

Šampionát 2017/2018 FIA Formula E začíná již 2. prosince v Hongkongu.

resizer-video.png