motorsport-tema3.jpg motorsport-mobile-3.jpg

DAKAR 2018
třetí vítězství týmu Peugeot Total v řadě

  • Články
  • Tým DS Performance zakončil úspěšně letošní sezónu ve Formuli E

Tým DS Performance zakončil úspěšně letošní sezónu ve Formuli E

formula-e-montreal.jpg

Jose Maria Lopez z týmu DS Virgin Racing zajistil bronzovou medaili v napínavém finále sezóny Formule E v Montrealu. Týmový kolega Sam Bird skončil čtvrtý, aby zajistil celkově čtvrté místo svému týmu v poháru konstruktéru FIA Formule E.

Britský tým zažil svou nejúspěšnější sezónu. Dvě vítězství, šest umístění na stupních vítězů, dvě pole positions a dvakrát nejrychleji zajeté kolo v závodě.

Vedoucí týmu Alex Tai řekl: "Moje gratulace patří Josemu za jeho vynikající výsledek v posledním závodu šampionátu i celkově úspěšnou debutovou sezónu. Také Samovi za úžasný výkon v posledních 12 závodech - nemluvě o jeho dvojnásobném vítězství v New Yorku. Samozřejmě také celému týmu za jeho neuvěřitelné nasazení. Naše úspěchy by nebyly možné bez tohoto týmu specializovaných odborníků i našich partnerů. Těšíme se na pokračování v nastávající sezóně.“

Ředitel DS Performance Xavier Mestelan Pinon dodal: "Bylo skvělé ukončit druhou sezónu ve Formuli E pro náš tým umístěním na stupních vítězů. Během této sezóny tým zvýšil výkon závodního monopostu DSV-02, který nám umožnil pravidelně bojovat o přední umístění. Zároveň bych chtěl poděkovat celému týmu DS Virgin Racing, společnosti Total i našim dalším partnerům. Tato sezóna byla pro nás přínosem v oblasti technologického vývoje i zvýšení povědomí o značce DS po celém světě. "

Další ročník Mistrovství FIA Formule E 2017/18 bude zahájen v Hongkongu 2. prosince 2017 a předsezónní testování začíná 2. října ve Valencii.

Konečné umístění jezdců:

1. Lucas di Grassi, 181bodů
2. Sébastien Buemi, 157 bodů
3. Felix Rosenqvist, 127 bodů
4. Sam Bird, 122 bodů
5. Jean-Eric Vergne, 117 bodů
6. Nicolas Prost, 93 bodů
7. Nick Heidfeld, 88 bodů
8. Daniel Abt, 67 bodů
9. Jose Maria Lopez, 65 bodů
10. Stephane Sarrazin, 36 bodů

Konečné umístění konstruktérů/týmů:

1. Renault e.dams, 268 bodů
2. ABT Schaeffler Audi Sport, 248 bodů
3. Mahindra Racing, 215 bodů
4. DS Virgin Racing, 190 bodů
5. TECHEETAH, 156 bodů
6. NEXTEV NIO, 59 bodů
7. Andretti Formula E, 37 bodů
8. Faraday Future Dragon Racing, 33 bodů
9. Venturi Formula E Team, 30 bodů
10. Panasonic Jaguar Racing, 27 bodů

Fotogalerie

resizer-video.png