motorsport-tema3.jpg motorsport-mobile-3.jpg

DAKAR 2018
třetí vítězství týmu Peugeot Total v řadě

  • Články
  • Team Peugeot Total zvítězil v Silk Way Rally

Team Peugeot Total zvítězil v Silk Way Rally

03swr-zaver.jpg

Cyril Despres/David Castera proměnili dva starty ve dvě vítězství. Jako vítězové Silk Way Rally 2016 triumfují i letos poté, co vedli po celý druhý týden soutěže. Jejich Peugeot DKR č. 100 nakonec zvítězil s náskokem jedné hodiny a pěti minut po celkově ujetých 9599 kilometrech, z nichž 4094 km byly měřené úseky.

Peugeot vyšel ze Silk Way Rally 2017 neporažen! Peugeot byl ve vedení po každém ze 13 dní Silk Way Rally zásluhou posádek Sébastien Loeb/Daniel Elena, Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret a Cyril Despres/David Castera. Celkově „Tým snů“ Peugeotu vyhrál deset etap, v sedmi se umístil na prvním a druhém místě a dvakrát obsadil všechny stupně vítězů.

Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret nakonec dojeli na pátém místě a vyhráli pět etap. Jejich šance na vítězství ukončilo převrácení ve čtvrté etapě, kdy ztratili mnoho času nutnou opravou vozu během etapy.

Zatímco tři posádky provázely při Silk Way Rally různé osudy, jejich soutěžní vozy Peugeot prokázaly svou rychlost a spolehlivost. Představením Peugeotu DKR Maxi při první soutěžní jízdě v Silk Way Rally inženýři Peugeotu Sport získali potřebné potvrzení toho, že jejich tvrdá práce se vyplatila. Technický vývoj se ubírá správným směrem, přispívá k větší celkové výkonnosti a poskytuje jezdcům větší důvěru.

Hlavní údaje a data o Teamu Peugeot Total jsou dostupné ve formě infografiky na: http://www.peugeot-sport.com

Peugeot DKR po předchozím úspěchu v Jižní Americe potvrzuje v Číně svou výkonnost

Peugeot opět triumfoval v Silk Way Rally, která se jela po dobu dvou týdnů z Ruska do Číny. Loni tuto soutěž rovněž vyhrál díky Cyrilu Despresovi. Francouzská značka vyjížděla z Moskvy se třemi vozy: jedním Peugeotem DKR Maxi, který řídil Loeb, a dvěma současnými vozy Peugeot DKR, které se rovněž umístily na stupních vítězů v lednu při Rallye Dakar.

Maximální výkonnost pro Peugeot DKR Maxi při jeho prvním soutěžním nasazení

Peugeot DKR Maxiširší rozchod, jenž je na každé straně o 10 cm širší, a také další technická vylepšení, která se při Silk Way Rally testovala pro použití v Rallye Dakar v příštím roce. Sébastien Loeb v soutěži vedl impozantním tempem po celý první týden a vyhrál celkem čtyři etapy. V době, kdy měl více než hodinový náskok, Loeb den po odpočinkovém dni v  Urumqi havaroval, když jel mimo hlavní trať, aby se vyhnul kamenitému korytu řeky. Jeho vůz najel do odvodňovacího kanálu, silně se poškodil, a třebaže by nakonec bylo možné DKR Maxi opravit, Loeb měl vymknutý prst a nemohl pokračovat. I přes tuto smůlu francouzská dvojice získala více zkušeností a znalostí jak se vypořádat s vytrvalostními soutěžemi.

Despres dostal poté, co podruhé v řadě zvítězil, přezdívku „Mr. Silk Way Rally“

Despres po Loebově nehodě převzal vedení, neboť jel od startu do cíle bezchybně. Měl pouze dva problémy, když v prvním týdnu uvízl ve výmolu a když se usadil na vrcholu duny tři dny před koncem. Jednalo se však o menší potíže, které mu nezabránily udržet své dominantní vedení a potvrdit své druhé vítězství v kategorii automobilů po jeho vynikající kariéře na motocyklu.

Stéphane Peterhansel: Zlatý anděl strážný

Peterhansel, vítěz letošní Rallye Dakar (a nejúspěšnější jezdec v historii Dakaru), o své šance na vítězství v Silk Way Rally přišel první týden, když po nehodě ztratil dvě hodiny. Přesto se ze dna celkové klasifikace neúnavně probojovával zpět mezi pětici nejlepších a zajel při tom více nejrychlejších etapových časů v Silk Way Rally než jakýkoli jiný jezdec. Kromě toho Peterhansel v závěrečných etapách plnil zásadní roli Despresova „anděla strážného“ a pomáhal svému kolegovi udržet vedení tím, že mu byl během akce nablízku pro případ jakýchkoli problémů. To se ukázalo být neocenitelnou službou, neboť Despres mohl jet bezpečně s vědomím, že jeho týmový kolega mu pomůže. Takový je týmový duch Teamu Peugeot Total!

Jak bude Team Peugeot Total pokračovat

Silk Way Rally byla nezbytnou součástí přípravy Teamu Peugeot Total na Rallye Dakar, neboť tým testoval mnoho technických a logistických řešení, které se za šest měsíců použijí v nejslavnější vytrvalostní soutěži.

Fotogalerie

resizer-video.png