DAKAR 2018
třetí vítězství týmu Peugeot Total v řadě

Archiv aktualit

Suzuka, Japonsko

Vítejte na jedné z nejexotičtějších lokalit v kalendáři Formule 1. Bude to rozhodující místo v boji o titul? Stáhněte si aplikaci #TotalLiveRacing a žádné novinky ze světa motosportu vám už neuniknou! http://bit.ly/1Powlb7

Grand Prix Belgie

Průběh velké ceny Belgie předznamenal již divoký úvod v první zatáčce. Srážka s Kimi Räîkkönenem odsunula nejmladšího jezdce v historii F1, Maxe Verstappenena, na 11. místo. Daniel Ricciardo zabojoval a v cíli si udržel excelentní druhé místo. Pro Red Bull Racing to znamená setrvání na druhém místě v žebříčku poháru konstruktérů před týmem Ferrari.

WEC - Aston Martin Racing

4. a 6. místo v závodě 24 hodin v Le Mans v kategorii GTE Pro zajistilo týmu Aston Martin Racing s posádkami v obsazení Nicki THIIM, Marco SØRENSEN, Darren TURNER a R. STANAWAY, F. REES, J. ADAM vedení v žebříčku WEC. Děkujeme všem členům týmu za jejich práci a jsme připraveni doprovázet ho na cestě za dalšími vítězstvími této sezóny!

WEC - Alpine

Závod 24 hodin v Le Mans vyhrál vůz Alpine č. 36 s posádkou Nicolas Lapierre, Gustavo Menezes a Stephane Richelmi. V celkovém pořadí obsadili 5. místo. Blahopřejeme celému týmu Signatech Alpine, jsme pyšní, že můžeme být při tom, když se píše automobilová historie!

WTCC

V ulicích závodní tratě Vila Real dojeli v úvodním závodě závodníci týmu Citroën-Total Y. Muller a J. M. Lopez na 9. a 5. místě. V hlavním závodě se umístili na 2. a 5. pozici. Tento výsledek upevnil první místo týmu Citroën Racing v poháru konstruktérů a vedení "Pechita" Lopeze v celkovém pořadí mistrovství.

WRC Poland

Polský závod rally byl v zhledem k silnému dešti velmi náročný pro tým Abu Dhabi Total WRT. Craig dokončil závod na sedmé pozici, zatím co Stéphan Lefebvre dojel na body, díky usilovné práci jeho mechaniků.

WRX Sweden

Dvě podiová umístění v závodě WRX ve Švédsku: druhá pozice pro Sébastiena Loeba a třetí pozice pro Timmyho Hansena. Skvělý závodní víkend zaznamenal i tým Peugeot Hansen, který dosáhl třetího vítězství v řadě v evropském šampionátu se závodníkem Kevinem Hansenem.

Silkway Rally – Team Peugeot Total

Cyril Despres posílil po 7. etapě na rally Silkway v Číně své vedení v celkovém pořadí, S. Loeb ho následuje na druhém místě. Třetí Peugeot 2008 DKR se S. Peterhanselem za volantem je 63.

WEC

Po šesti hodinách na okruhu Nurburgring tým Signatech-Alpine Team oslavil svoje třetí vítězství v řadě. Speciál Signatech Alpine n°36 s posádkou N. Lapierre, S. Richelmi a G. Menezes si tak opět zvýšil svůj náskok v celkovém pořadí.

WRC

Tým Abu Dhabi Total WRT podal o víkendu fantastický výkon. C. Meeke a P. Naggle si připsali své druhé vítězství v sezóně spolu s rekordní průměrnou rychlostí 126,6 km/h, přičemž další posádka ve složení C. Been a S. Martin vybojovala třetí místo na stupních vítězů.

Blahopřejeme celému týmu a všem pilotům!